بازسازی سینه با پروتز

پروتزسینه بعد از سرطان سینه

بازسازی سینه با پروتز

پروتز از سال ۱۹۷۵ یعنی از حدود ۴۰ سال پیش در اعمال جراحی زیبایی جای گرفته و روز به روز در حال پیشرفت است. شایع ترین پروتزی که امروزه در اعمال جراحی استفاده می شود، پروتز سینه است. در سیر رشد خانم ها از حدود سن بلوغ، سینه ها شروع به بزرگ شدن می کنند که این بزرگی تا حدود ۱۸ الی ۲۰ سالگی ادامه پیدا می کند تا اینکه به حد قابل قبولی برسد.

پروتزسینه بعد از سرطان سینه

پروتزسینه بعد از سرطان سینه

پروتز سینه

در این روش از پروتز های سیلیکونی استفاده می شود. که داخل آن از سیلیکون پر شده است و عارضه ای برای بدن ایجاد نمی کند.

احتمال ناموفق بودن پروتز سینه بسیار کم است. طبق آمار از هر ده هزار نفرامکان دارد یک نفر پروتز را پس بزند.

بهترین سایز پروتز سینه برای شما چیست؟

پروتز ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند و بر اساس تشخیص پزشک و نیاز فرد در سینه بیمار قرار می گیرد.

محل قرار گرفتن پروتز در سینه

پروتز در دو قسمت سینه قرار می گیرد. در سینه عضله ای وجود دارد که به عضله سینه ای معروف است. که می توان پروتز را در زیر و یا روی این عضله قرار داد.  هر کدام از این عوامل بستگی به شرایط بیمار دارد و در موارد خاصی استفاده می شود.

در شرایطی که پوست بسیار نازک باشد پروتز حتما باید در زیر عضله سینه ای قرار بگیرد.

کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

ممکن است بعد از تمام شدن دوره طبیعی رشد، سینه ها به رشد خود ادامه دهند که موجب افرایش بیش از اندازه سینه ها می شود که نیار است با اعمال جراحی کوچک شوند.

در مواردی در سنین کمتر رشد سینه متوقف می شود و به رشد طبیعی خود نمی رسد.

بعضی مواقع وجود دارد که رشد سینه ها در دو طرف غیر قرینه است. یعنی یکی از سینه ها رشد طبیعی پیدا می کند و سینه دیگر به دلیل علت نامشخصی رشدش متوقف شود.

در جراحی های پلاستیک و زیبایی با روش های مختلفی می توانیم کوچک و غیر قرینه بودن سینه را اصلاح کنیم. که یک روش عمده در رفع این مشکل وجود دارد، استفاده از پروتز می باشد.

پروتز سینه و شیر دهی

زمانی که این جراحی به تنهایی انجام شود به دلیل آنکه روی مجاری شیری اقدامی انجام نمی شود مشکلی برای شیردهی فرد ایجاد نمی شود به خصوص زمانی که پروتز در زیر عضله سینه ای قرار گیرد.

 پروتز سینه بعد از سرطان

خانم هایی که به دلیل سرطان، سینه های خود را از دست داده اند، پروتز کمک شایانی در بازسازی سینه این افراد می کند.  اگر بیماری این خانم ها در استیج ۱ و ۲ تشخیص داده شود عمر طولانی دارند و دلشان می خواهد مانند بقیه خانم ها سینه داشته باشند. که می توان از این پروتزها به صورت اولیه و تاخیری جهت بازسازی سینه استفاده شود.

شما می توانید با انتخاب جراح پلاستیک خوب تا حد زیادی عوارض جانبی پروتز سینه را کاهش دهید. دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با آخرین تکنیک های روز دنیا جراحی بینی، لیپوماتیک بدن و .. را با مهارت ویژه ای انجام می دهد. شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

هفده − 15 =