ترمیم محل بخیه در جراحی سینه

ترمیم محل بخیه بعد از جراحی سینه

آیا جای بخیه بعد جراحی زیبایی سینه باقی می ماند؟ چه روش هایی در ترمیم محل بخیه بعد از جراحی سینه موثر است؟ برای پاسخ این پرسش ها متن ذیل را بخوانید.

سینه ها در طول عمر تغییرات زیادی می کنند. برای کار زیبایی روی سینه اقدامات متفاوتی انجام می شود. از جمله اقداماتی که روی سینه ها صورت می گیرد. بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و لیفت سینه می باشد. در مورد آقایان شایع ترین عملی که روی سینه ها انجام می شود رفع بزرگی سینه ها است که با عمل لایپوساکشن اصلاح می شود.

ماندن جای زخم جراحی یا همان اسکار در جراحی های مختلف سینه مانند پروتز سینه، لیفت سینه و کوچک کردن سینه، متفاوت است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

در جراحی پروتز سینه، چون پروتز از زیر در سینه قرار می گیرد. در بیشتر مواقع جای زخم باقی نمی ماند و بعد از یک یا دو سال از فاصله ۵۰ الی ۶۰ سانتی خیلی قابل تشخیص نمی باشد.

پروتز سینه و شیردهی

در خانم های جوان به دلیل بارداری و شیردهی مناسب ترین انتخاب جراح،  پروتز زیر سینه می باشد در این حالت پروتز با نسج پستان تماس ندارد و فرد می تواند به راحتی به کودک خود شیر دهد.

ترمیم محل بخیه بعد از جراحی سینه

در جراحی های لیفت سینه به دلیل اینکه خط عمودی روی سینه ایجاد می شود امکان باقی ماندن جای زخم وجود دارد.

  • جراحی کوچک کردن سینه:

در جراحی کوچک کردن سینه به دلیل اَ روی سینه، امکان باقی ماندن جای زخم وجود دارد.

باید به این نکته توجه کنید که در انتخاب پزشک متخصص جراح پلاستیک دقت کامل داشته باشید. به این دلیل که تبحر و تخصص جراح در انجام عمل جراحی و چگونگی ترمیم بدن، در ماندن جای بخیه موثر است.

چه عواملی در ترمیم بخیه اثر گذار است؟

  • ترمیم بخیه در سنین مختلف متفاوت است. یعنی ترمیم بخیه در فرد ۱۴ ساله بهتر از فرد ۴۵ ساله می باشد.
  • شرایط آب و هوایی
  • تغذیه مناسب
  • نوع بستن زخم توسط جراح: اگر زخم با فشار بسته شود ممکن است جای بخیه باقی بماند.

روش های از بین بردن محل عمل یا اسکار

برای از بین بردن محل عمل باید به این نکته توجهه کنید که عمل به چند روش انجام می شود. توصیه ای که پزشک جهت بهبود محل عمل به بیمار دارد:

یک ماه بعد از جراحی می توانید از کرم های آنتی اسکاراستفاده کنید.

تزریق کلاژن موثرترین روش در از بین بردن محل جراحی می باشد.

لایه برداری و جوانسازی پوست با لیزر جدید ترین روش جهت از بین بردن محل جراحی می باشد. که در اسکارهای سطحی و عمیق کاربرد فراوانی دارد.

. دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با آخرین تکنیک های روز دنیا جراحی بینی، لیپوماتیک بدن ،بازسازی وپروتز سینه و .. را با مهارت ویژه ای انجام می دهد. شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

بازسازی سینه در چه افرادی انجام می شود؟

آیا تابه حال با بیماری مواجه شده اید که به دلیل سرطان، سینه های خود را از دست داده باشد. امیدی که امروز جراحی پیشرفته پلاستیک به این بیماران می دهد بازسازی سینه می باشد. جراح می تواند با استفاده از نسوج طبیعی بدن این بیماران، پستان آنها را دوباره بازسازی و سینه جدیدی را به بیمار هدیه کند. این عمل می تواند هم زمان با خارج کردن سینه به دلیل سرطان سینه انجام شود.

 

 

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

20 − 15 =