جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

آیا با ویژگی های بینی گوشتی آشنایی دارید؟

آیا به دنبال راهی برای زیباتر شدن ظاهر بینی خود می گردید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با جراحی بینی گوشتی همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی یکی از عمل های زیبایی بینی است که بسیار پر طرفدار بوده و البته با توجه به ویژگی خاص این جراحی نیاز به دقت و تجربه دو چندان دارد تا نتیجه ی جراحی ایده آل و موفق باشد . بینی های گوشتی که یکی از سخت ترین نوع بینی ها برای جراحی بینی می باشد نیاز به ظرافت بالا و تقویت غضروف ها حین جراحی دارد.

جراحی بینی گوشتی می تواند به همراه تکنیک های به کار رفته در بینی استخوانی انجام شده و نتیجه جراحی را دو چندان زیباتر نماید.

ویژگی بینی های گوشتی

بینی های گوشتی دارای غضروف های بسیار ضعیف و پوست ضخیمی هستند که برای جراحی بینی از نوع فانتزی یا عروسکی مناسب نمی باشند ، این بینی بعد از جراحی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را به خوبی نشان نمی دهد. بنابراین نیاز است تا با استفاده از غضورف های مصنوعی و یا تقویت توسط غضروف لاله ی گوش ، تیغه ی بینی را محکم و خوش فرم نمود ، به این ترتیب است که فرد بعد از جراحی تغییرات بزرگی در بینی خود حس می کند و البته تغییرات ایجاد شده مانند نازک شدن پره های بینی و اصلاح تیغه ی بینی و فرم دهی به آن به خوبی نمایان خواهد شد .

نتیجه جراحی بینی بر روی بینی های گوشتی

معمولا نتیجه ی این نوع جراحی یک بینی طبیعی خواهد بود ، زیرا پوست ضخیم و غضروف شل بینی های گوشتی زیاد قابلیت تغییر ندارند ، فردی که دارای بینی گوشتی خیلی ضخیم است نباید انتظار بینی فانتزی و یا عروسکی را داشته باشد ، زیرا بینی های عروسکی نیاز به یک استخوان محکم و پوست نازک و ظریف دارد . با دقت در بینی های قبل و بعد از جراحی افراد می توانید تشخیصی تقریبی در رابطه با میزان تغییرات بینی خود داشته باشید .

بینی های گوشتی در صورتی که به خوبی جراحی شده باشند به هیچ عنوان دچار افتادگی و بازگشت نخواهند شد . دقت در انتخاب جراح بینی یکی از مهمترین مسائل قبل از جراحی بینی می باشد.

دکتر خسرو دبیر زاده

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های زیر حاصل فرمایید

تلفن مطب : ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱

اینستاگرام

عوارض جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی همچون جراحی های زیبایی دیگر در کنار تأثیرات مثبتی که بر روی ظاهر فرد ایجاد می کند، می تواند عوارضی را نیز در پی داشته باشد. اما در صورتیکه این جراحی توسط جراح پلاستیک انجام گیرد، عوارض ناشی از به شدت تقلیل می یابد. شدت عوارض ناشی از  جراحی بینی گوشتی به شدت به وضعیت جسمانی و خصوصیات فرد بستگی دارد.

اما بهتر است پیش از انجام جراحی بینی گوشتی اطلاعات خود را در مورد این نوع جراحی بینی تکمیل نموده و برای انجام آن آمادگی های لازم را کسب نمایید. بدین منظور به تعدادی از عوارض جانبی جراحی بینی گوشتی اشاره می نماییم:

  • در طول جراحی بینی از عموماً از بیهوشی عمومی استفاده می شود. اما در صورتیکه این بیهوشی توسط فرد متخصص و تیم حرفه ای انجام نشود می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. همچنین بدن برخی افراد نسبت به مواد مصرفی ای که در طول بیهوشی استفاده می شود واکنش نشان می دهد.
  • عفونت پس از هر جراحی جزئی از ریسک های عمل می باشد. در همین راستا جراح پلاستیک پس از انجام عمل برای شما آنتی بیوتیک تجویز می نماید.
  • بخیه های ناشیانه و اسکارهای بزرگ پس از عمل از عوارض مراجعه به فرد غیر متخصص برای انجام جراحی بینی می باشد.
  • درد و حساس شدن پوست
  • ناهمگون شدن و انحراف پیدا کردن تیغه های بینی ممکن است بر اثر جراحی بینی ناشیانه اتفاق بیافتد.
  • مشکلات تنفسی که در پی کوچک شدن سوراخ های بینی پدید می آید.
  • نا متناسب بودن سوراخ های بینی
  • متورم شدن و تغییر رنگ پوست
  • بدشدن ظاهر بینی بطوریکه عمل ترمیم بینی لازم باشد.
  • خونریزی

به طور کلی جراحی بینی دارای عوارض جانبی مختصر و زود گذر می باشد. اما پس از پایان دوران ریکاوری شما می توانید از نتیجه مثبت جراحی پلاستیک لذت ببرید.

آیا جراحی بینی گوشتی درد دارد؟

جراحی بینی گوشتی یکی از رایج ترین نوع جراحی بینی می باشد. این جراحی روشی مطمئن و قدرتمند برای رسیدن به ظاهری زیباتر می باشد. اما به دلیل پروسه این جراحی، بیماران ممکن است کمی درد و ناراحتی را پس از عمل احساس نمایند.

درد پس از جراحی بینی را می توان به وسیله داروهای تسکین دهنده ای که که پزشک متخصص برای شما تجویز می نماید از بین برد.

تورم ناشی از جراحی بینی از دیگر عوارض رایج پس از جراحی می باشد. پس از این جراحی تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم ها عادی می باشد. اما با مراقبت های بعد از جراحی بینی که توسط جراح پلاستیک توصیه می شود می توان دوران نقاحت و این تورم ها را تا حد زیادی کاهش داد. عموماً تورم بعد از جراحی بینی ۶ ماه به طول می انجامد.

نتیجه گیری

جراحی بینی گوشتی یکی از رایج ترین انواع جراحی زیبایی بینی می باشد. جراح پلاستیک شخصی است که لیفت صورت، جراحی بینی و.. را با مهارت خاصی انجام می دهد. در صورتیکه برای جراحی بینی به یک جراح پلاستیک مراجعه نمایید، می تواند عوارض ناشی از آن را به صفر نزدیک نمایید.

 

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

هفت + بیست =