جراحی بینی

جراحی بینی

تناسب چهره یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار داد. به همین دلیل افراد در اولین برخورد با دیدن چهره ی فرد جذابیت وی را می سنجند. همین امر سبب می شود که افراد برای زیبا به نظر رسیدن و برقراری تناسب صورت شان از راه های گوناگون استفاده می کنند.
جراحی بینی یکی از روشهایی است که به کمک آن می توان تناسب چهره را برقرار کرد و فرد زیبا تر به نظر می رسد. بی شک داشتن یک بینی بزرگ و گوشتی و یا بینی استخوانی قوز دار تاثیر بسیار بدی در چهره ی شما خواهد داشت. با جراحی بینی شما می توانید به راحتی ایرادات بینی تان را برطرف کنید و در کمترین زمان زیبایی تان را افزایش دهید.
اما بهتر است بدانید که قبل از جراحی بینی باید در این مورد اطلاعاتی داشته باشید که راحت تر بتوانید در این باره تصمیم بگیرید. به همین منظور ما در این مقاله نکات لازم را به شما ارائه خواهیم داد. با مطالعه ی این مطلب می توانید به طور کامل در ارتباط با جراحی بینی آگاهی لازم را کسب نمایید.
جراحی بینی یک عمل جراحی زیبایی است که باید توسط متخصص جراحی بینی انجام گیرد تا مشکلی برای شما پیش نیاید. یکی از نکاتی که باید قبل از جراحی بینی به آن توجه نمود انتخاب جراح بینی مجرب و قابل اعتماد است. به همین منظور لازم است که قبل از جراحی بینی برای انتخاب جراح بینی تحقیق کنید و با آگاهی لازم یک پزشک جراح بینی مجرب را انتخاب کنید. برای انتخاب صحیح جراح بینی باید در مورد وی اطلاعات لازم را داشته باشید. بنابر این می توانید به مطب وی مراجعه نمایید و نمونه کارهای وی را از نزدیک ببینید. همچنین می توانید به وب سایت پزشک یا اینستاگرام و کانال تلگرام وی مراجعه نمایید و در مورد جراح بینی خود اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید، سپس در مورد انتخاب او تصمیم بگیرید.
جراحی بینی معمولا به دو روش باز و بسته انجام می شود و پزشک با معاینه بینی شما در این باره تصمیم خواهد گرفت.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از جراحی های زیبایی سخت است. زیرا بینی های گوشتی فرم بدی دارند و معمولا پهن هستند و غضروف کمی دارند. یکی از نشانه های بینی های گوشتی پوست چرب و کوفته ای شکل بودن بینی است. به همین دلیل پزشک باید برای بیمار تقویت غضروف انجام دهد و با نازک کردن پوست بینی بیمار، بینی وی را کوچک و خوش فرم کند.
افرادی که بینی های گوشتی دارند با مراجعه به یک پزشک خوب می توانند به خوبی ایرادات بینی شان را رفع کنند اما این افراد باید سطح انتظارات خود را کمی پایین بیاورند. زیرا بینی های گوشتی همانند بینی های استخوانی کوچک و عروسکی نمی شوند. به همین دلیل این افراد برای ارزیابی بینی خود بهتر است که بینی جراحی شده را با بینی قبلی خود مقایسه کنند نه بینی افراد دیگری که بینی شان استخوانی بوده است.

جراحی بینی استخوانی

معمولا بینی هایی که دارای قوز هستند و انحراف دارند بینی های استخوانی هستند. افرادی که دارای بینی استخوانی هستند معمولا بینی شان بعد از جراحی بسیار خوش فرم و زیبا خواهد شد. زیرا بینی های استخوانی به دلیل داشتن غضروف کافی و پوست نازک بینی به راحتی جراحی می شوند. البته در این مورد نیز باید جراحی توسط یک پزشک جراح بینی مجرب انجام گیرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

قبل از جراحی بینی باید اقدامات لازم صورت گیرد تا جراحی با موفقیت انجام گیرد. اولین اقدامی که باید مورد توجه قرار گیرد مشاوره با پزشک است. در جلسه مشاوره، پزشک در مورد دانستنی های قبل از جراحی بینی و اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی با شما صحبت خواهد نمود و شما را در این زمینه راهنمایی می کند. سپس باید برای عکسبرداری از بینی آماده شوید و از بینی تان عکسبرداری انجام گیرد.
در روز عمل نیز باید سر وقت در بیمارستان یا کلینیک باشید و تمام مدارک تان را به همراه داشته باشید. جواب آزمایش و عکس های گرفته شده را باید به همراه داشته باشید و ناشتا باشید.

%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c
مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی باید اقدامات مورد نیاز انجام شود تا فرد بتواند به زودی به بهبودی کامل دست یابد. اولین اقدام بعد از جراحی بینی استفاده از کمپرس یخ است. کمپرس یخ کمک می کند که ورم و کبودی بینی شما به راحتی و خیلی زود رفع شود.
همچنین نیاز است که برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید تا سرتان کمی از بدنتان بالاتر باشد.
باید به خوبی دو هفته استراحت کنید تا به بهبودی کامل برسید.
بعد از سه روز باید برای برداشتن تامپون بینی به پزشک مراجعه نمایید.
بعد از یک هفته نیز جهت برداشتن گچ بینی به پزشک مراجعه نمایید. البته بهتر است که قبل از رفتن به مطب جهت برداشتن بینی به حمام بروید تا گچ بینی تان خیس بخورد و به راحتی برداشته شود.
باید از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید تا زودتر به  بهبودی برسید.
رژیم غذایی بعد از جراحی بینی نیز یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. باید رژیم غذایی بیمار بعد از جراحی بینی بیشتر مایعات باشد و از غذاهای نرم استفاده شود تا به بینی فشار وارد نشود.
برای نوشیدن مایعات نیز بهتر است که از نی استفاده نکنید. زیرا استفاده از نی باعث می شود که به بینی تان فشار وارد شود.
استفاده از سرم شستشو بعد از جراحی بینی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. زیرا سرم شستشو به خوبی بینی شما را شستشو خواهد داد و از عفونت های احتمالی جلوگیری می شود.
پمادها و کرم های تجویز شده نیز باید سر وقت و طبق دستور پزشک مصرف شود.
در ارتباط با فعالیت و ورزش بعد از جراحی بینی نیز بهتر است بدانید که بعد از دو یا سه روز می توانید به آرامی پیاده روی کنید و فعالیت های روزمره تان را انجام دهید. اما برای انجام ورزشهای سنگین بهتر است که چند ماه صبر کنید. در این باره از پزشک خود راهنمایی بگیرید و طبق دستور پزشک فعالیت ها و ورزشهای خود را ادامه دهید.

سوالات متداول جراحی بینی :

شست و شوی بینی پس از جراحی چگونه است ؟

 چسب زدن بینی پس از جراحی چگونه است ؟

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

عوارض جراحی بینی چقدر است ؟

برای شست و شوی بینی روش های مختلفی وجود دارد ، به عقیده ی دکتر دبیرزاده بهترین روش برای شست و شوی بینی استفاده از سرنگ می باشد .

پس از جراحی بینی روش های گوناگونی برای شست و شو بینی وجود دارد از جمله بطری های گوناگون ، انواع پوارها و سرم های مختلفی که مخصوص بینی می باشند .

پس از گذشت سه هفته پس از جراحی بینی می توان  بینی را شست و شو داد .

روش تهیه سرم شست و شو بینی در منزل :

تهیه سرم شست و شوی بینی به آسانی است ، برای تهیه این سرم کافی است که در یک لیوان آب جوش نصف قاشق چای خوری نمک را حل نمود پس از آن می توانید سرم را مصرف نمایید ، سپس با کمک یک سرنگ ۱۰ سی سی داخل بینی را شست و شو دهید .

نیاز به ذکر است دقت نمایید تا محلول داخل حلق شما نشود ، البته وارد شدن آن به حلق مشکلی ایجاد نمی کند .

از فین نمودن پس از شستن بینی اجتناب نماید ، اشخاصی که جراحی بینی را انجام می دهند در یک ماه اول باید به آرامی فین نمایند .

شستن بینی پس از گذشت سه هفته از جراحی بینی هر ۶ ساعت یک بار به مدت ۲ هفته انجام شود .

چسب زدن به بینی :

پس از جراحی بینی چسب زدن به بینی دو مزیت دارد :

  • کاهش ورم بینی
  • کمک به شکل گیری و فرم بهتر بینی

چسب زدن روی بینی تاثیر به سزایی در فرم بینی دارد ، تاثیر چسب زدن به بینی در دو هفته اول بسیار چشم گیر است .

برای اشخاصی که تمایل دارند ورم بینی شان زودتر تسریع یابد توصیه می کنیم در دوهفته اول پس از جراحی بینی چسب زدن را مرتب انجام دهند .

روش حین چسب زدن :

ابتدا صورت خود را با آب و صابون ملایم شست و شو دهید ، می توانید به جای شستن صورت با آب از الکل دستمال های مخصوص شستن صورت استفاده نمایید .

چسب های کاغذی را به اندازه ۱۰ الی ۱۲ سانت برش دهید ، در ابتدا اولین چسب را به شکل یو شکل روی بینی قرار دهید ، دقت نمایید که چسب مانع تنفس شما نشود و از قرار دادن آن در جلوی سوراخ های بینی اجتناب نمایید .

سپس سه چسب به اندازه های ۳ الی ۵ سانتی جدا کرده و به شکل عرضی روی بینی قرار دهید .

هزینه جراحی بینی :

جراحی زیبایی بینی برای هر شخص متفاوت است ، با توجه به اینکه علاوه بر زیبایی بینی شخص ممکن است مشکل تنفسی نیز داشته باشد هزینه جراحی بینی قیمت قطعی ندارد .

هزینه بینی در اشخاصی که بینی های گوشتی دارند نسبت به اشخاصی که بینی استخوانی دارند نیز متفاوت می باشد .

فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند که با انجام معاینه دقیق توسط پزشک می توان بیان کرد هزینه جراحی بینی چقدر است .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر دبیر زاده

بدون نظر

درج دیدگاه شما

نوزده − 16 =