جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

همان طور که می دانید پوست یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی برای هر شخص محسوب می شود و افراد با کوچکترین تغییراتی در پوست تاثیرات بسیار بزرگی را احساس خواهند کرد، پوست اولین المان برای خانم ها و آقایان است که پیرو زیبایی نیاز به مراقبت های لازم دارد ، مراقبت از پوست در تمامی افراد امری مهم تلقی می شود زیرا حتی با به وجود آمدن کوچکترین ضایعه پوستی نگرانی فرد دوچندان شده و برای از بین بردن آن روش های مختلف استفاده می کند ، یکی از تخصصی ترین جراحی ها برای زیبایی پوست و حفظ شادابی و جوانی آن خواهد بود .
امروزه شیوه و تکنیک و حتی محصولات متنوعی برای مراقبت و نگهداری از پوست ارائه شده است ، کرم ها و محلول های بسیاری امروزه برای جوان ماندن و جوانسازی پوست نیز استفاده می شود اما این کرم ها تنها در زمانی می توانند موثر واقع شوند که تخریبات پوستی کم بوده و پس از مراقبت های پوستی و استفاده منظم از محصولات بهداشتی آسیب های پوستی درمان می شود ، البته مراقبت شرط اول حفظ شادابی پوست می باشد ، اما در مواردی که بافت پوست دچار تخریب باشد نیاز است تا فرد از مشاوره های دقیق و لازم بهره مند شود .
البته روش های مختلف ارائه شده برای مراقبت پوست در مواردی که چین و چروک پوست زیاد باشد تاثیرات چندانی برای رفع آن نخواد داشت .

بنابراین یکی از مهم ترین جراحی ها و اعمال زیبایی در خصوص جوانسازی صورت ارائه می شود که افراد بسیاری را برای انجام آن ترغیب می نماید .

جوانسازی صورت، تکنیک ها و روش های مختلفی دارد که تشخیص آن به عهده ی متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد از این رو دریافت مشاوره صحیح در رابطه با نوع درمان و جراحی های لازم بسیار حائز اهمیت می باشد.

روش های جوانسازی صورت

 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل
 • جراحی لیفت صورت
 • لیفت با نخ
 • جراحی لیفت آندوسکوپ
 • جراحی لیفت گردن
 • جراحی پلک یا بلفاروپلاستی
 • جراحی لیفت ابرو
 • جراحی لیفت پیشانی
 • سایر جراحی ها…

با توجه به اهمیت زیبایی ، نیاز است تا با بالارفتن سن میزان افتادگی و شدت پیری پوست را کاهش دهید و مانع از ایجاد چین و چروک در سطح پوست شوید . با مراجعه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می توانید از نیاز های درمانی در جهت جوانسازی پوست مطلع شوید و جراحی های لازم برای رسیدن به نتیجه موفق و ایده آل را انتخاب نمایید .

به طور کلی جوانسازی صورت با روش های جراحی و غیر جراحی اراده می شوند .

روش های غیر جراحی

این روش ها که عملا بدون تهاجم هستند شامل مواردی خواهد بود که به صورت مصرف دارو و کرم های مخصوص و یا انواع لیزر ها و تزریقات مورد استفاده قرار می گیرد .
انواع لیزر های صورت و البته تزریق ژل و بوتاکس از روش هایی است که بدون نیاز به جراحی تغییرات بسیار زیادی را در چهره ایجاد می کند.

%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c
روش های جراحی

روش های جراحی ، شامل مواردی خواهند بود که برای انجام نیاز به ایجاد شکاف و برش روی صورت خواهیم داشت ، لیفت های آندوسکوپیک و البته جراحی های مختص به پلک و ابرو شامل این موارد خواهد بود . البته روش های لیفت نیز مختلف است و در بسیاری از افراد استفاده از نخ های قابل جذب توصیه می شود .

انواع جراحی های لازم برای جوانسازی صورت

تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس به منظور از بین بردن چین و چروک های سطح پیشانی و اطراف چشم کاربرد دارد که می تواند با فلج کردن موقتی عضلات صورت مانع از اخم کردن شده و چین و چروک ها را محو می سازد .
تزریق ژل:
تزریق ژل که برای فرم دهی به صورت و لب ها مورد استفاده قرار می گیرد ، باعث می شود که افتادگی اجزایی مانند لب و گونه ها جبران شود از طرفی با تزریق ژل در اطراف لب ها ( خط خنده) می توان نتایج بسیار درخشانی را دریافت نمود .

جراحی لیفت صورت :

جراحی لیفت صورت که با روش های مخصوص به جراحی پلاستیک ارائه می شود می تواند باعث زیبایی و شادابی پوست شده و چهره را بسیار جوان تر نماید . لیفت صورت که با کشیده شدن خطوط اخم و خنده همراه است ، ابرو ها و گلو را نیز بالا می کشد و مانع از افتادگی آن می شوند.

لیفت با نخ:

لیفت با نخ یکی از تکنیک های ویژه برای زیبایی صورت و البته جوانسازی خواهد بود که باعث می شود پوست مجددا کلاژن سازی شود و بافت تخریب شده ی آن اصلاح و ترمیم گردد . با وارد شدن نخ های قابل جذب به صورت اثرات آن در روزهای ابتدایی نیز قابل شهود است .

جراحی پلک :

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی با از بین بردن چربی های زیر چشم و پوست اضافه و شل اطراف آن همراه خواهد بود که زیبایی و جذابیت را به چشمان شما باز می گرداند ، در صورتی که فرد بلفاروپلاستی را انجام دهد لیفت چشم ها و به دنبال آن تغییرات بزرگ در چهره را مشاهده خواهد کرد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر دبیر زاده
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

1دیدگاه
 • shahram

  با سلام ، برای آقایان نیز لیفت و جوان سازی صورت دارید یاخیر !؟

  با تشکر از راهنمایی شما

  بهمن ۲۴, ۱۳۹۷ پاسخ دادن

درج دیدگاه شما

سه × 5 =