عوارض پروتز سینه که تا به حال نشنیده اید

عوارض-جانبی-پروتز-سینه

عوارض جانبی پروتز سینه

پروتز سینه برای چه کسانی مفید است؟

آیا با عوارض جانبی پروتز سینه آشنایی دارید؟
با ما در این مقاله به منظور آشنایی با پروتز سینه و عوارض جانبی آن همراه باشید.

عوارض-جانبی-پروتز-سینه

عوارض-جانبی-پروتز-سینه

زمانیکه از زیبایی و خوش فرمی سینه ها صحبت می کنید، قطعاً اولین چیزیکه به ذهنتان می رسد پروتز سینه است. پروتز سینه می تواند تا سال ها سینه های شما را خوش فرم نگه دارد. همچنین در صورتیکه از مواد با کیفیت در انجام جراحی استفاده شود نیاز به تعویض پروتز وجود ندارد.

اما پروتز سینه نیز همانند سایر جراحی ها در صورتیکه توسط جراح غیر متخصص و یا در کلینیک های نا معتبر انجام گیرد، می تواند عوارض جانبی خطرناکی در پی داشته باشد. در ذیل به برخی از این عوارض اشاره می نماییم:

  • درد غیر قابل تحمل در ناحیه سینه
  • تغییر و یا از بین رفتن حساسیت نوک سینه ها
  • زخم و اسکارهای باقی مانده از جراحی
  • اسکارهایی که از بخیه های نابه جا باقی می ماند
  • خونریزی غیر عادی
  • عفونت هایی که پس از پروتز سینه به وجود آمده و ممکن است در کل بدن پخش شود.
  • دفرمه شدن پروتز سینه پس از جراحی
  • ناهمگون بودن ظاهر سینه ها
  • عدم تقارن سینه ها

کیفیت پروتز سینه نقش موثری در نتیجه عمل دارد. پروتز سینه اگر از جنس خوبی تهیه نشود، امکان ترکیدن و ترشح آن در داخل بدن وجود دارد.

شما می توانید با انتخاب جراح پلاستیک خوب تا حد زیادی عوارض جانبی پروتز سینه را کاهش دهید. دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با آخرین تکنیک های روز دنیا جراحی بینی، لیپوماتیک بدن و .. را با مهارت ویژه ای انجام می دهد. شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

اینستاگرام

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه اگر به درستی انجام گیرند می توانند تأثیر بسزایی را در کاهش عوارض جانبی بعد از این عمل بگذارند. سینه ها پس از پروتز سینه به وسیله گاز و باند پارچه ای بسته می شوند. همچنین به منظور جمع آوری خون آبه های حاصل از این جراحی، لوله ای نازک در زیر سینه قرار داده می شود.

این لوله پس از چند روز و توسط متخصص از بدن شما خارج می شود. همچنین سوتین ها و گن های مخصوصی برای شما تجویز می گردد که از تکان خوردن سینه ها جلوگیری می کنند. این وسایل می بایست تا زمان ثابت شدن سینه ها در محل خود استفاده گردند.

توجه داشته باشید که از بلند کردن اجسام سنگین تا حداقل شش ماه پس از پروتز سینه خودداری نمایید. این کار موجب می شود تا زخم هایی که بر اثر بخیه کردن به وجود آمده اند، مجدداً دهن باز کرده و خونریزی کنند.

برای از بین بردن اندک ناراحتی های به وجود آمده، شما می تواند از داروهایی مانند استامینوفن با تجویز پزشک استفاده نمایید. تورم اندک در ناحیه جراحی شده و سینه ها طبیعی می باشد. همانند جراحی زیبایی بینی، سینه ها نیز پس از پروتز سینه اندکی ورم می کنند.

اما درصورتیکه پیش تر تجربه جراحی بینی داشته اید، می دانید که این عارضه موقتی بوده و پس از گذشت چند هفته از بین می رود. زخم ها و اسکارها نیز پس از پروتز سینه از بین می روند.

البته نحوه و محل برش در پروتز سینه تأثیر زیادی در روند بهبودی اسکارهای بعد از جراحی دارند.

نتیجه گیری

شما می توانید با انتخاب جراح پلاستیک خوب تا حد زیادی عوارض جانبی پروتز سینه را کاهش دهید. البته مراقبت های بعد از پروتز سینه نیز در کاهش عوارض احتمالی نقش حیاتی دارند.

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

پنج − 2 =