مراقبت بعد از عمل پلک

مراقبت بعد از عمل پلک

مراقبت بعد از عمل پلک

مراقبت بعد از جراحی پلک می تواند تاثیر بسزایی در روند بهبودی و نتیجه جراحی داشته باشد . افتادگی پلک چشم نه تنها سبب پیر نشان دادن فرد می شود بلکه  در پاره ای از موارد به چشم آسیب زده   و سبب کاهش دید چشم می شود ،دکتر خسرو دبیر زاده  بهترین جراح پلک در تهران در طی عمل جراحی پلک می تواند افتادگی و پف زیر چشم را از بین ببرد . اما بیشتر مراجعین در رابطه با  مراقبت های بعد از عمل پلک سوال می پرسند ،اگر شما هم تمصمیم به جراحی زیبایی پلک دارید و اطلاعی از راه های مراقبت   های قبل و بعد از این جراحی ندارید بهتر است ادامه مطالب را مطالعه کنید .

جراحی پلک، یا بلفاروپلاستی، یک روش جراحی برای بهبود ظاهر پلکها است. این جراحی را می توان برای پلک بلالا و پایین انجام  داد . بسته به وضعیت فرد جراحی پلک برای فرد انجام می شود .

مراقبت بعد از عمل پلک

مراقبت بعد از عمل پلک

چه کسانی کاندید خوبی برای جراحی پلک  هستند ؟

  •     افراد سالم که جراحی ،تاثیری در وضعیت آن ها نمی گذارد
  •     افراد غیر سیگاری
  •     افراد با چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه
  •     افراد بدون شرایط  خاص پزشکی

در حالت کلی می توانیم بگوییم این جراحی محدودیت خاصی  برای افراد ندارد . تنها لازم است تا با تجویز پزشک تمام آزمایشات لازم برای بررسی وضعیت  سلامت فرد انجام شود .

جراح پلاستیک شما به طور کامل آناتومی صورت را ارزیابی خواهد کرد و روشهایی که ممکن است بهترین راه حل برای برطرف شدن مشکل  شما باشند را ارائه خواهند داد .

دکتر خسرو دبیر زاده

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

شما می تواندی جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های زیر حاصل فرمایید

تلفن مطب : ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱

مراقبت های بعد از عمل پلک

همانطور که در ابتدا گفته شده مراقبت ها بعد از جراحی تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی دارند ، اگر می خواهید از نتایج جراحی خود لذت ببرید بهتر است به تجویزات و دستورات  جراح پلاستیک خود توجه کنید .

جراحی زیبایی پلک عوارضی ندارد ،تنها ممکن است  به دلیل اثرات باقی مانده از جراحی فرد تا چند روز احساس درد و ناراحتی داشته باشد .

توصیه می شود فرد تا مدت ۲۴ ساعت بعد از جراحی از فعالیت های سنگین خودداری کند  و استراحت کافی داشته باشد .

تورم و کبودی بعد از جراحی طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود  ،اما برای سرعت  در روند بهبودی می توانید  از کمپرس یخ استفاده کنید و تا جای ممکن سر خود را بالا نگه دارید .

گاهی برخی از افراد  از تغییر رنگ در ناحیه جراحی شده شکایت می کنند ،باید گفت جای نگرانی وجود ندارد   این  تغییر رنگ ،سبب اختلال در بینایی نمی شود و در طول دوران بهبودی اثری از آن باقی نمی ماند .

توصیه می شود بعد از جراحی تا جای ممکن از بلند خندیدن و یا فریاد زدن  خودداری کنید ،زیرا  این عمل فشار عضلانی  ایجاد می کند  و سبب شل شدن  عضلات نواحی مد نظر می گردد .

طریقه صحیح خوابیدن ، به گونه ای  که سر به سمت بالا  باشد . شما می توانید برای داشتن این  وضعیت از چند بالشت اضافی استفاده کنید.

در صورت وجود هر گونه درد و تورم کنترل نشدنی با پزشک خود حتما مشوردت کنید . همچنین مصرف دارو هایی برای کنترل درد در بازه های زمانی تعیین شده در روند بهبودی  بسیار تاثیر گذار است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

پنج × 2 =