پروتز سینه بعد از سرطان

پروتز-سینه-بعد-از-سرطان

پروتز سینه بعد از سرطان

هدف از بازسازی سینه باز گرداندن سلامتی واصلاح تغییرات ظاهری بدن است . از این رو امروزه بسیاری از زنان مبتلا به سرطان تحت انجام جراحی محافظ کارانه قرار می گیرند  بدین معنا که قسمت عمده بافت سینه حفظ شده  و تنها قسمتی از آن برداشته می شود.

پروتز-سینه-بعد-از-سرطان

پروتز-سینه-بعد-از-سرطان

اما هنوز هم تعداد قابل توجهی از بیماران تحت عمل ماستکتومی قرار می گیرند یعنی کل بافت سینه برداشته می شود .بهرحال اگر شما جزء آن دسته ازبیمارانی هستید که کل سینه تان برداشته شده است ممکن است بخواهید بازسازی سینه برای شما انجام شود یا ممکن است پس از یک مدت طولانی خود واطرافیان به تدریج به اینکه یک سینه داشته باشید عادت کرده باشید و فکر کنید تحمل یک عمل جراحی نسبتا بزرگ دیگر برای باز سازی آن ارزشی ندارد.

اما هنوز هم بسیاری از زنان فکر می کنند که نداشتن آن آنقدر آزاردهنده است که ترمیم آن ارزش تحمل ناراحتی ودرد یک عمل جراحی دیگر را دارد.

بهترین زمان برای انجام عمل بازسازی سینه

در سالهای اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه بازسازی حاصل شده است اگر چه هرگز سینه ای که بازسازی شده است مانند سینه طبیعی نیست  وهرگز نمی تواند شیر تولید کند وهیچوقت حس پستان طبیعی را نخواهد داشت ولی با تمام این مسائل نتایج جراحی می تواند بسیارعالی و راضی کننده باشد.

اگرمی خواهید برای شما بازسازی سینه انجام شود قبل از انجام جراحی با جراح وانکولوژیست خود صحبت کنید باید بدانید که بازسازی عمل نسبتا بزرگی است، برداشتن سینه و بازسازی آن می تواند همزمان انجام شود اما در صورتی که این عمل بطور مجزا و بعدا انجام گیرد انجام آن در هر زمانی و پس از انجام عمل ماستکتومی قابل اجرا می باشد حتی اگرسال ها از عمل ماستکتومی گذشته باشد اگرچه در این حالت بهترین زمان برای انجام عمل بازسازی ۳ الی ۶ ماه پس از انجام پرتو درمانی و شیمی درمانی می باشد.

بازسازی سینه بعد از سرطان می تواند به دو روش انجام شود. دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با آخرین تکنیک های روز دنیا جراحی بینی، لیپوماتیک بدن ،بازسازی وپروتز سینه و .. را با مهارت ویژه ای انجام می دهد. شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

روش های بازسازی

بازسازی با نسوج مصنوعی (پروتز های پستانی)

ایملنت ها یا پروتزهای پستانی درواقع به شکل کیسه هایی از جنس سیلیکون هستند که داخل آن می تواند مایع سرم نمکی یا ژل سیلیکون استریل باشد.از آنجایی که این پروتزها پشت عضلات جداره قفسه سینه گذاشته می شود، گذاشتن پروتز سینه مانعی برای تشخیص عود سرطان در محل عمل ایجاد نمی کند.

بازسازی با استفاده از بافت بدن

بازسازی سینه با استفاده از بافت طبیعی بدن، نوعی جراحی است که در آن سینه با استفاده از نسوج سایر قسمت های بدن مثل پوست و نسوج اضافی زیر ناف وسایر بافت های طبیعی بدن قابل انجام و جایگزین می باشد.از آنجا که در این روش از بافت طبیعی خود بدن استفاده شده است پس از گذشت زمان قوام پستان ایجاد شده و تغییرات آن با گذشت زمان شبیه بافت طبیعی سینه است .

بازسازی سینه تقسیم بندی جداگانه ای را مورد توجه قرار می دهد، بدین معنی که بازسازی را می توان در حین عمل اول و همزمان با برداشتن کامل سینه انجام داد ویا در طی عمل جداگانه با اتمام عمل های اصلی سرطان به بیمار پیشنهاد می شود.

ترس بیمار از عود بیماری پس از بازسازی

باید توجه داشت که تاکنون در هیچ یک از منابع پزشکی شواهدی مبنی بر اینکه بازسازی سینه خطر بازگشت بیماری را افزایش می دهد وجود ندارد ودر واقع با اطمینان می توان گفت که بازسازی باعث شعله ور شدن بیماری و تسریع عود بیماری نمی گردد.

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

9 + ده =