پروتز سینه

پروتزسینه بعد از سرطان سینه

پروتز سینه

آیا ظاهر و فرم سینه هایتان برای شما مهم است؟

آیا به دنبال راهی برای زیباتر شدن اندام خود می گردید؟

اگر می خواهید همه چیز را در مورد پروتز سینه بدانید، با ما در این مقاله همراه باشید.

پروتز-سینه

پروتز-سینه

امروزه پروتز سینه یکی از جراحی های حساس و تخصصی می باشد که در جای جای ایران و شهرهای بزرگی همچون تهران، کرج و … توسط جراحان پلاستیک انجام می شود. جراحی پروتز سینه برای آندسته از افرادی که به دلیل دفرمگی بافت سینه دچار کمبود اعتماد به نفس شده اند، می تواند تا حد زیادی راه گشا باشد. اما بهتراست پیش از انجام هر عمل زیبایی اطلاعات خود را در مورد آن تکمیل نمایید.

کاندید پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی می باشد. اما آیا این جراحی برای همه افراد مناسب می باشد؟ در ذیل به تعدای از کاندیدهای پروتز سینه اشاره می نماییم:

 1. اشخاصی که به شکل مادرزادیدفورمگی سینه دارند و یا سینه های آنها به طرز مناسبی رشد نکرده است.
 2. اشخاصی که عدم تقارن در سینه های خود دارند .
 3. اشخاصی که از سایز و شکل سینه ها خود راضی نمی باشند .
 4. اشخاصی که خواستار تغییر حالت سینه های خود به قبل از زایمان می باشند .
 5. اشخاصی که می خواهند بافت سینه خود را بازیابی کنند (بیماران سرطان سینه)
 6. اشخاصی که شلی و افتادگی  سینه را دارند.
 7. افرادی که به دلیل مشکل در سایز سینه های خود دچار کمبود اعتماد به نفس هستند.

انواع پروتز سینه

شاید بتوان انتخاب پروتز سینه با کیفیت را بعد از تبحر جراح پلاستیک ، یکی از مهم ترین و تأثیر گذار ترین آیتم های جراحی پروتز سینه نام برد. در حالت کلی پروتز سینه به دو نوع ذیل تقسیم بندی می شود:

 • پروتز سینه آب نمکی و یا در اصطلاح saline
 • پروتز سینه سیلیکون و در اصطلاح پزشکی sikicon

لذا بهتر است بدانید که امروزه از پروتز های سیلیکونی به دلیل کیفیت و دوام بالاتر، بیش از پروتز های آب نمکی استفاده می گردد. مواد تشکیل دهنده پروتزهای سیلیکونی از ژل سفت بوده و این پروتزها حتی در زمان پاره شدن شکل خود را حفظ می نمایند. پروتز های سیلیکونی خود به دو نوع ذیل تقسیم بندی می شوند:

 • پروتز سینه گرد
 • پروتز سینه قطره اشکی

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه می تواند بر روی یک سینه و یا هر دو سینه انجام گیرد(در بیماران مبتلا به سرطان سینه). در جلسه مشاوره ای که در کلنیک صورت می گیرد، ابتدا سایز پروتز سینه تعیین می گردد. پروتز های سیلیکونی به نحوی ساخته می شوند که کاملاً شبیه با بافت سینه بانوان باشند. سطح خارجی سینه پس از قرار دادن پروتز بسیار نرم بوده و نشانه ای از گلوله گلوله شدن به چشم نمی خورد.

پس از انجام جلسات مشاوره ای زمان انجام جراحی پروتز سینه تعیین می شود. در روز جراحی پروتز سینه، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و برای انجام جراحی آماده می شود. برش در ناحیه سینه به صورت ذیل انجام می شود:

 • ایجاد برش ۴ سانتی زیرسینه
 • ایجاد برش دور هاله سینه
 • ایجاد برش زیر بغل

لیفت سینه می تواند به همراه پروتز سینه انجام شده و فرم سینه را زیباتر کند.

دکتر خسرو دبیر زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های زیر حاصل فرمایید:

تلفن مطب : ۲۲۰۵۸۳۰۲-۲۲۰۳۵۴۳۸-۰۲۱

و یا به آدرس اینستاگرام دکتر خسرو دبیرزاده ایشان مراجعه نمایید.

بهترین روش پروتز سینه کدام است ؟

پزشکان بهترین روش پروتز سینه را برش زیر سینه اعلام می کنند، البته سایر روش های پروتز سینه نیز مزیت های خاص خود را دارند .

در روش برش زیر سینه اسکار بسیار ظریفی ایجاد می گردد که پس از مدتی محو می گردد ، آرئول یا برش هاله سیاه رنگ سینه زمانی انجام می شود که قطر آرئول بین ۳ الی ۴ سانتی متر باشد .

یکی از سوالاتی که بسیای از بانوان در خصوص پروتز سینه بیان می کنند این بوده که “پروتز روی عضله انجام می شود یا در زیر عضله قرار می گیرد؟”

در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که اگر قطر سینه بیش از ۲٫۵ سانتی متر باشد پروتز سینه را در ناحیه زیرعضله قرار می دهند .

در صورتی که قطر عضله کمتر از ۲٫۵ سانتی مترباشد در بخش بالایی عضله پکتورایس  پروتز قرار داده می شود  .برش های پروتز سینه در زیر عضله و یا روی عضله انجام می شود ، هر کدام از این روش ها دارای مزیت های خاص خود هستند .

زمانی که پروتز روی عضله قرار داده شود ، بیشتر امکان دارد که برجسته سازی و لبه پروتز لمس شود ،اما مزیتی که این روش دارد سینه زیباتر به نظر می رسد .

زمانی که پروتز زیر سینه بکار برده می شود ، بر روی پروتز پوشش خوبی قرار می گیرد در نتیجه کمتر قابل لمس می باشد ، در این روش جابجایی پروتز کمتر می باشد.

هزینه پروتز سینه چقدر است ؟

با تغییر معیارهای زیبایی، امروزه پروتز سینه طرفداران زیادی پیدا کرده است. همچنین با ورود تکنولوژی های پیشرفته و به روز به دنیای پزشکی جراحی پروتز سینه وارد فاز جدیدی شده است. گرچه هزینه پروتز سینه بسیار مهم تلقی می شود، اما نتیجه جراحی و سلامتی فرد از آنهم مهم تر است. در ذیل به برخی از عوامل تعیین کننده هزینه پروتز سینه اشاره می نماییم:

 • جنس پروتز سینه
 • دستمزد جراح پلاستیک
 • هزینه داروهای بیهوشی
 • دستمزد پزشک متخصص بیهوشی

در نهایت برآورد نهایی هزینه جراحی پروتز سینه بر عهده جراح پلاستیک بوده و در جلسات مشاوره ای تعیین می گردد. در ضمن توجه داشته باشید که بیمه معمولاً هزینه های پروتز سینه را تحت پوشش قرار نمی دهد.

عوارض پروتز سینه

پروتز سینه نیز همچون هر جراحی زیبایی دیگری داراری عوارضی می باشد. شما می توانید با انتخاب جراح پلاستیک خوب و حرفه ای و همچنین کلینیک معتبر عوارض این جراحی را به حداقل برسانید.

لذا در صورتیکه جنس پروتز های سیلیکونی با کیفیت نبوده و جراحی زیبایی سینه در کلینیک های نامعتبر انجام گیرد، میتواند پیامد های جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به موارد ذیل اشاره نموده.

 • درد، تورم و قرمزی سینه
 • بر آورده نکردن ذهنیت فرد در رابطه با سایز یا ظاهر سینه
 • گلوله گلوله شدن بافت داخل پروتز سینه
 • سفت شدن پروتز سینه

در صورتیکه بافت سیلیکونی پروتز سینه بر اثر تصادف و یا برخورد اجسام نوک تیز دچار پارگی شد، حتماً به جراح پلاستیک خود اطلاع دهید. انجام آزمایشاتی مانند MRI و یا سونوگرافی سینه می تواند وضعیت دقیق پروتز های داخل سینه را مشخص نماید.

نتیجه گیری

پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی متدوال در بین بانوان می باشد. فارق از جنس و کیفیت پروتز انتخابی، مراجعه به یک جراح پلاستیک خوب می تواند تأثیر شگرفی در نتبجه مثبت جراحی زیبایی سینه داشته باشد.

 

بدون نظر

درج دیدگاه شما

شانزده − 11 =